Zaprojektuj własny T-shirt

Myślę, że jeśli jesteś naprawdę zainteresowana modą, powinnaś rozważyć samodzielne projektowanie czy szycie własnych ubrań. Niektóre panie lubią szydełkować czy robić na drutach, a jeśli chcesz rozpocząć własne projekty, dlaczego nie rozważyć zaczęcia od tworzenia własnych T-shirtów z unikatowym napisem?

Możesz użyć papieru transferowego (popularna „naprasowanka”), możesz też zbudować mały warsztat drukarski w garażu, ale dzisiaj chcę porozmawiać o używaniu farb i szablonów. Oprócz t-shirtu (lub właściwie każdego rodzaju odzieży, który ma dużo miejsca by wykonać napis) potrzebujesz trochę farby, kawałka kartonu z którego wykonasz szablon, oraz trochę kartonu by chronić koszulę i pędzla lub czegoś podobnego – osobiście lubię małe rolki do malowania.

Najlepiej utworzyć swój szablon na komputerze – zaprojektuj obraz, wydrukuj go i przyklej go do kartonu. Jeśli chcesz utworzyć obraz wielobarwny, możesz użyć wielu szablonów. Na pierwszy raz lepiej jednak nie przesadzać z wzorami i kolorami. Użyj noża lub ostrych nożyczek, aby go wyciąć. Jeśli ufasz swojemu artystycznemu stylowi, możesz oczywiście rysować bezpośrednio na kartonie. Resztę kartonu czy tektury umieść wewnątrz T-shirtu, aby nie dopuścić do przecieknięcia farby na tył koszulki.

Umyj i wyprasuj koszulkę, połóż ją na przygotowanym uprzednio stole – przykrytym starymi gazetami lub ręcznikami papierowymi. Włóż do środka karton. Znajdź swój szablon, użyj taśmy klejącej lub szpilek, aby przymocować go do koszuli.

Rozprowadź farbę do tkanin na palecie, chwyć za pędzel i pomaluj przez szablon. Możesz użyć wielu kolorów – jeśli chcesz, każda litera może być w innym kolorze, ale osobiście uważam, że wystarczy użyć wałka do malowania i raz przeciągnąć go przez cały szablon. Pamiętaj, zaczynaj od krawędzi szablonu i przejdź do środka – w przeciwnym razie farba może przeciekać.

Gdy koszula jest pomalowana, usuń szablon, gdy farba jest wciąż mokra. Niech wyschnie – to może potrwać dzień – i utrwal farbę używając żelazka. Nie „przesuwaj” żelazka, lekko naciskaj je na wzorze. Jeśli wszystko jest gotowe, możesz usunąć karton z wnętrza koszuli. Twój tiszert powinien być gotowy!