Porady modowe dla nowych mam?

Hej nowe mamy! Mnie się wydaje, że jak na blog modowy kierowany głównie dla modnych mam, mało tu piszę o samym życiu mamy pasjonującej się modą i stylem. Bądźmy szczerzy przez chwilę, większość spośród wszelkich wskazówek, które mogłabym podać tutaj nie będzie dotyczyło twojego osobistego doświadczenia. Weźmy na przykład akcesoria. Jeśli nosisz bransoletkę, wkrótce może stać się ona czymś, na czym twój maluch będzie mógł się udławić. A ta piękna wierzchnia jedwabna bluzeczka będzie nieuchronnie obrzygana… jeśli możesz sobie na nią pozwolić. Bo pamiętaj przede wszystkim, co jest ważniejsze: moda czy jedzenie dla niemowląt?

Mimo wszystko, cały czas interesuję się modą i starałam się znaleźć swój własny styl jako mama. Wiele czytałam o zakupach z głową, ubieram się obecnie głównie w outletach i sklepach typu „second hand”. Możesz oszczędzić pieniądze, jeśli kupujesz odzież damską online – i nie musisz się odwracać od potrzeb swojego dziecka. Nadal potrzebuję niepowtarzalnych ubrań, aby przestać wyglądać … no cóż, jak mama w wyblakłych, podniszczonych dżinsach i w prostej koszulce z moją ulubioną kapelą.

Nadal oczywiście noszę dżinsy – nie boję się, że poplamią się farbkami czy kredkami. Potrzebujesz pary ciemnych dżinsów do noszenia na co dzień, dwóch niebieskich na wycieczki, jednej kolorowej pary na wyjście lub na wyjątkowe okazje. A do dżinsów w tym stylu dobrze pasują kardigany. Są ciepłe, mogą być całkiem eleganckie, i sprawią, że będziesz naprawdę wydawała się „,mamuśkowa”. Niektórzy twierdzą, że są trochę oldschoolowe, ale ciepłe i ładnie wyglądają.

Moja rada dla ciebie? Zdobądź „jedną fantazyjną rzecz” – jedwabną górę, ładny szalik, wspaniały kapelusz, który będziesz nosiła na specjalne okazje. Pozwól, aby stała się twoim symbolem, łatwo rozpoznawalnym. Niech ta jedna rzecz zdefiniuje twój styl.

Powinnaś pamiętać o swoim typie ciała. Niektóre twoje wymiary ciała mogły się zmienić po ciąży – więc nie wciskaj się w dżinsy rurki, ponieważ będziesz wyglądać na jeszcze większą.