Koszula w kratę damska – dlaczego nadaje się dla ciebie?

Moja przyjaciółka Amelka mówi, że szkocka krata jest dla drwali, szkockich klanów i chłopców. Ona nie jest ani jedną z tych rzeczy, po prostu gardzi szkocką kratą… głównie dlatego, że koszula w kratę damska jest dla niej zbyt swobodna, a może nawet nudna. Jednak koszule w kratę nadal pasują do mnie, może dlatego, że wychowałam się na muzyce grunge lub w duszy zawsze byłam kowbojką.

Szkocka krata to odważny wzór, często może zwrócić uwagę na twoje ciało – więc nie powinnaś go dopasowywać do spódnic lub rajstopy. Za dużo jednak szkockiej kraty może wydawać się dziwne. Powinnaś również być ostrożna wobec podobnego wzoru jak gingham, Psi ząb lub podobnych kolorów. Jeśli jest to konieczne, należy sparować koszulę w kratę z neutralnymi jednokolorowymi ubraniami. Klasyczne combo grunge to koszula w kratę damska, czarna koszulka i para niebieskich dżinsów – być może nieco podniszczonych. Unikaj gryzących się wzorów – najlepiej mieć jeden element w kratę. Alternatywnie można też zapiąć koszulę, nosić ją w pod dżinsową bluzą, z ciemnymi legginsami.

Klasyczna koszula w kratę damska była flanelowa, najlepiej nadawała się na jesień i zimę. Jest też wiele możliwości jeśli chodzi o inne tkaniny – bawełniane koszule w szkocką kratę sprawdzają się zarówno latem, jak i wiosną.

koszula w kratę damskaCzy możesz jednak nosić coś takiego jak koszula w kratę damska z biznesowym garniturem? Powiedziałabym, że to możliwe, jeśli zmierzasz w kierunku semi-formal. Widziałam facetów z delikatnymi, różowymi koszulkami w kratę pasującymi do ciemnych garniturów i granatowej marynarki, ale w ogóle szkocka krata cechą luźnego wyglądu. Kiedy widzę mężczyznę w koszuli w kratę, myślę o pracy fizycznej. Niebieski kołnierzyk, a nie biały kołnierzyk.

Kobiety mogą skorzystać z tego stereotypu, nosząc mocne, ponadwymiarowe koszulki. Można je idealnie dopasować za pomocą ciasnych, mocowanych do figury pasków i ozdób. Inną zabawą dla pań jest noszenie koszul, które zawiniesz i zwiążesz jak crop top. Dodaje to odrobiny koloru Twojemu strojowi, możesz też nosić pelerynę a’la koszula w kratę damska jeśli jest chłodno.