ramoneski

Jak się ubrać na rower?

Nadchodzi jesień, co zaskoczy tych, którzy do pracy dojeżdżają rowerem. Jazda na mokrej nawierzchni nie różni się niczym od jazdy w suchą pogodę, ale jest kilka rzeczy, o których warto pamiętać, aby zapewnić najbezpieczniejszą możliwą jazdę. Warto dobrze się przygotować, kupić w sklepie https://zoio.pl/odziez-damska/okrycia-wierzchnie/ramoneski ciepłe ramoneski, i nauczyć się jeździć bezpiecznie. Oto kilka wskazówek i porad dotyczących jazdy na rowerze w deszczu:

Uważaj na śliskie miejsca na drogach

Tory kolejowe, pokrywy włazów lub inne formy metalu będą o wiele bardziej śliskie podczas deszczu. Podobnie, stosy liści i pomalowane linie będą nieco bardziej śliskie, podobnie jak wszędzie, gdzie zobaczysz benzynę na betonie, ponieważ nowy deszcz wyciąga wycieki ropy z samochodów. Często może dojść do wypadku, dlatego warto mieć dobrą kurtkę, jak ramoneski damskie.

Nie jeździj przez kałuże po drogach, których nie znasz

Chociaż jazda przez kałuże wydaje się początkowo świetnym pomysłem, nie będzie aż tak przyjemnie, gdy wjedziesz w dziurę. Tafla kałuży może łatwo zamaskować wyboje lub spadki na drodze, więc najlepiej jest pozostać na ulicach, gdzie wiesz, gdzie są dziury.

Narzuć kamizelkę na ramoneski

ramoneski
Ramoneski są idealne na rower

Światła, światła i więcej świateł. Odzież odblaskowa, jeśli ją masz. Zazwyczaj ubieram się w stonowane kolory, noszę ciemne ramoneski, więc w sezonie deszczowym trzymam w sakwach małą, składaną kamizelkę odblaskową, którą narzucam na takie kurtki na jesień w szczególnie ciemne, deszczowe dni. Możesz kupić kamizelki w każdym sklepie budowlanym za około 10 USD.

Bądź szczególnie ostrożna wobec martwych punktów kierowców

Nawet przy wszystkich lampkach, odblaskach najlepiej jest zakładać, że kierowcy mogą Cię nie zobaczyć. Deszcz naprawdę zasłania wzrok, więc jeźdź ostrożnie. Nawiązuj kontakt wzrokowy ze kierowcami, gdy tylko jest to możliwe, i unikaj martwych punktów.

Poznaj swoje granice

Okay, wiem, że powiedziałam, że lubię jeździć rowerem jesienią, podczas gdy huragany szaleją, ale być może przesadziłam. Jeśli nie widzisz na 5 metrów przed sobą, najlepiej zostawić rower w domu. Podobnie, jeśli wiatr wieje tak mocno, że drzewa wyglądają, jakby miały wyrwać się z korzeniami i spadać, można bezpiecznie założyć, że nie będziesz miała łatwo na rowerze. Nawet ramoneski nie ochronią cię przed deszczem. Możesz zawsze wziąć autobus!