Czym tak naprawdę są jeansy boyfriend?

Pomimo nazwy, dżinsy typu boyfriendy nie są przeznaczone dla chłopaków. W rzeczywistości są to dżinsy dla kobiet. Tego rodzaju jeansy są nie tylko popularne, ale również należą do najbardziej komfortowych stylów damskich jeansów. Ale czym tak naprawdę są? Nie każdy może znać ten przestronny, relaksujący styl jeansów dostępnych w sklepie https://zoio.pl/odziez-damska/jeansy. Dobre wprowadzenie do jeansów dla chłopaków, a także kilka wskazówek jak wybrać i nosić dobrą parę, powinny pomóc kobietom wybrać odpowiedni rodzaj takich boyfriendów.

Czym są jeansy boyfriend?

jeansyPrzed zakupem pary jeansów typu boyfriend dla chłopaków ważne jest, aby kobiety wiedziały, czym są takie spodnie. Nie są używanymi dżinsami, które właśnie oddał ci Twój chłopak. Są one specjalnym krojem damskich dżinsów, które są kupowane w sklepie. Takie jeansy mają wyglądać i czuć się jak jeansy, które kobieta może pożyczyć (lub ukraść) od swojego chłopaka – ale to nadal damskie spodnie jeansowe. Mają one dość luźne, zazwyczaj proste nogawki, które mogą, ale nie muszą zwężać się na dole, i powinny pasować dla użytkownika. Takie jeansy są przeciwieństwem tzw. rurek, ponieważ nie zwężają się i nie przytulają ciała. Ważne jest jednak, aby spodnie rzeczywiście dobrze pasowały do ciebie, muszą więc uwzględnić kobiecą budowę ciała.

Oryginalne boyfriendy były oczywiście jeansami chłopaków. Warto pamiętać, że jeansy męskie są zbudowane inaczej niż dżinsy damskie. Ale tak jak w przypadku garniturów, kolorowych koszulek i kapeluszy, kobiety zaczęły nosić męskie rzeczy, tylko oczywiście w kobiecych wersji. Tak więc mamy tu do czynienia z damskimi męskimi jeansami.

Oznacza to, że takie spodnie są zaprojektowane tak, aby wyglądały jak dżinsy męskie, gdy kobiety je noszą. Prawdziwe dżinsy męskie nie są przeznaczone do noszenia przez kobiety. Powodem jest to, że pasują one w pewien konkretny sposób do ciała mężczyzny i nie opierają się dobrze na krągłych kobiecych biodrach. W przeciwieństwie do męskich jeansów, boyfriendy mają pełniejszą pupę i pozwalają ci czuć się w nich wygodnie, zapinają się też po lewej stronie jak kobiece ciuchy