Buty sportowe i ich kluczowe cechy

Kiedy nadszedł czas, aby wybrać nową parę butów do biegania, warto znać najważniejsze cechy, którymi charakteryzują się dobrej jakości buty sportowe ze sklepu https://zoio.pl/obuwie/buty-sportowe.

Stabilność i buty sportowe

Dobrej jakości buty sportowe damskie mają usztywnioną, które przeznaczone są dla osób, które biegają z nadmierną pronacją. Nadmierna pronacja to ściąganie stóp do wewnątrz, a buty używają stabilności i amortyzacji, aby pomóc stopom wbrew tej tendencji.

buty sportoweJest to ważne, ponieważ nadmierna pronacja nie tylko zmniejsza efektywność chodu podczas biegania, ale może również spowodować obrażenia ciała. Buty, które korygują pronację również będą trwały dłużej, ponieważ równo rozkładają siłę każdego kroku, a tym samym zużywają się bardziej równomiernie i są ogólnie trwalsze.

Żel

Dobre buty sportowe mają żel w środkowej części podeszwy, co zapewnia dużą amortyzację i amortyzację wstrząsów. Gdy stopa uderza w ziemię, żel w przedniej lub tylnej części stopy pomaga złagodzić wstrząs spowodowany uderzeniem. Stwierdzono, że stopy biegaczy uderzają w ziemię z siłą trzy do pięciu razy większą od ich masy ciała, co sprawia, że ten rodzaj amortyzowania jest szczególnie ważny.

Buty sportowe i pięta

Ważny jest też unikalny system podpierania pięty, który zapewnia stabilność i zwiększa osiągi podczas biegania. Żywica jest ukształtowana w specyficzny kształt, specjalnie dostosowujący się do wszystkich rodzajów pięt. Przemieszczenie pięty powoduje osłabienie trakcji butów i pogorszenie ogólnej wydajności. Ważne jest, aby stopy pozostawały w tej samej pozycji, kiedysz biegniesz. Luki między piętą a butem powodują otarcia, dlatego niezwykle ważne jest elastyczne kształtowanie.

Przewód naprowadzający

Linia naprowadzająca to specjalna technologia sportowego obuwia, która zmniejsza nierównowagę występującą podczas zmiany położenia środka stopy podczas biegu, co z kolei pomaga zwiększyć osiągi. Dzięki pionowym rowkom na podeszwie, środek nacisku stopy jest skoncentrowany, a stabilność zwiększona. Jest to szczególnie ważne dla początkujących biegaczy, którzy mają tendencję do zmagania się z równością stopy.

 

Dlatego sportowe buty damskie warto przejrzeć i przymierzyć przed zakupem. Każda kobieta, która planuje używać ich do uprawiania sportu powinna znać ich właściwości.