Buty kowbojskie – jak dobrze je nosić?

Jeśli są dobrze noszone, buty kowbojskie mogą być naprawdę pięknym dodatkiem dla mężczyzn i kobiet. Czemu zatem ich nie wykorzystać? Takie kowbojki mają bardzo interesującą tradycję: kowboje, ranczo, John Wayne i Clint Eastwood. Można czasem je znaleźć https://zoio.pl/obuwie  Mogą być męskie dla mężczyzn, eleganckie dla pań i stanowią wspaniałe dodatki do szafy.

Łatwo je rozpoznać – są dość wysokie, mają spiczaste noski i ozdoby, jak ostrogi, wzory wycięte w skórze. Będą centralnym punktem dla twojego stroju. Mają dość dużo miejsca na palce, więc nie powodują otarć jak inne kozaki. Dodatkowa wysokość zapewniana przez obcasy również spowoduje złudzenie bycia wyższą. Takie typowe buty kowbojskie są rzadkością. Większość wyróżnia się różnymi kolorami, skórą i wykończeniem, a wiele z nich ma dodatkowe sprzączki lub szwy.

Istnieje kilka podstawowych rodzajów butów kowbojskich, każdy z własnym wyglądem. Od klasycznego modelu do Ropers i Buckaroos, istnieje styl dla każdego.

Klasyczny but ma zwykle cholewę o wysokości około 25 centymetrów i obcas skierowany do wewnątrz – tak aby pasował do strzemiona.

Ropersy są przeznaczone do rodeo i mają krótszą cholewę. Nosek jest również zaokrąglony, a obcas bardziej podobna jest do typowego buta roboczego.

Styl Stockman jest bardzo podobny do klasycznego wyglądu. Ma jednak krótszy i szerszy obcas, i szersze palce często z metalowymi wykończeniami.

Wybierz odpowiedni rozmiar. Oprócz rozmiaru buta, także cholewy muszą mieć odpowiednią szerokość. Zasadniczo kowbojki to odmiana kozaków, nie można więc ich nałożyć tak łatwo jak sztybletów.

Bądź pewna siebie. Kluczem do noszenia butów kowbojskich jest pewność siebie. Nie chcesz wyglądać jak pretensjonalna fanka country czy amerykańska wieśniara, ale pokazać że te buty świetnie wyglądają. Uważaj na swój język ciała podczas chodzenia: trzymaj kręgosłup w pionie. Twoja postawa i zachowanie są wszystkim.

Staraj się unikać obciachu – styl kowboja to nie tylko naśladowanie westernów. Subtelność obowiązuje także kowbojów i kowbojki. Staraj się nie włączać więcej niż jednego elementu związanego z dzikim zachodem. Jeśli nosisz kowbojskie buty, unikaj ostróg, kowbojskich kapeluszy, ponczo czy innych amerykańskich elementów.